Klienci

Aktualności2

Classic Blue we wnętrzach

Classic Blue we wnętrzach Instytut Pantone ogłosił kolor Classic Blue główną inspiracją na 2020 rok. Razem ze stylistkami WestwingNow.pl podpowiadamy, jak wprowadzić ten kolor do wnętrza.

 
5 trendów według Decoroom

5 wnętrzarskich trendów wg DecoroomArchitekci Decoroom przedstawiają kilka najmodniejszych propozycji roku 2020, których nie sposób pominąć w aranżacji wnętrz.

 
Łazienki - aktualne trendy
piątek, 23 lutego 2018 21:39

Na początku nowego roku obserwujemy napływ nowości i świeżych trendów w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Niektóre obrane wcześniej kierunki zostają z nami na dłużej, część odchodzi w zapomnienie. Jak według najnowszych prognoz wzorniczych będzie wyglądała łazienka w 2018 roku? Czy przejdzie dużą metamorfozę? Wygląda na to, że tak.


Najbardziej znacząca wydaje się być zmiana samego postrzegania łazienki. Jej dotychczasowy wygląd związany stricte z utrzymywaniem higieny, zmienia się na rzecz bardziej salonowego „looku”. Do łazienki wkraczają te same kolory, materiały – lub wiernie naśladujące je odpowiedniki, a także rozwiązania meblowe, które widzimy w pokoju dziennym. Dzięki temu łazienka staje się przestrzenią stylistycznie korespondującą z resztą pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Sanitarna funkcja łazienki nie będzie już widoczna na pierwszy rzut oka. Jej wystrój będzie zapraszał do spędzania w niej większej ilości czasu, odprężenia się i czucia równie komfortowo jak na przykład w salonie. Już jakiś czas temu łazienki wkroczyły do sypialni, stając się niemal ich częścią. Teraz granice i podziały pomiędzy łazienką a resztą pomieszczeń będą zacierać się jeszcze bardziej – powiedziała Magdalena Smuś, product development manager marki Cersanit.

 

Natura i błysk
W świecie designu jedno pozostaje niezmienne – nadal chce on być blisko natury. W łazienkach wciąż królują motywy kamienia i drewna. Ten ostatni znajdziemy zarówno na ściennych i podłogowych płytkach ceramicznych jak i na frontach mebli. Utrzymuje się również popularność płytek nawiązujących do stylu industrialnego, na przykład tych przypominających architektoniczny beton. Bardzo modny staje się połysk, również w nietypowych połączeniach - z wzorami cementu czy drewna.  Industrialne, zimne dotychczas szarości, zyskują cieplejszą tonację.

 

Trendy w łazienkach w 2018 rokuKolor. Między umiarkowaniem a mocnym akcentem
W łazience nadal silną pozycję ma biel. Rośnie również gama modnych beży i szarości, które zawsze stanowią dobrą bazę wyjściową do planowania wystroju. Nowością są spokojne pastele - w tym turkus, ale też silne akcenty w postaci niewielkich dekorów, na przykład w mocnej zieleni, zamszowym granacie, czerwieni czy złocie. W łazienkach z pewnością zobaczymy także energetyzujący fiolet –  Instytut Pantone na kolor 2018 roku wybrał bowiem „Ultra Violet”. Barwy pojawią się także na suficie - w wysokich wnętrzach awangardowe i nasycone, w niższych – jasne i stonowane.

 

Trendy w łazienkach w 2018 rokuWzory i faktury
W walce: kształty organiczne kontra geometria, tym razem zwycięża ta druga. Modne będą motywy nawiązujące do kosmosu – gwiazdy, planety i asteroidy opuszczą strefę dziecięcych pokoi i zyskają uznanie w przestrzeni dorosłych. Na czasie będą także wzory dające wrażenie trójwymiarowej struktury, a także płytki o fakturze geometrycznej mozaiki. Wraz z kosmicznymi wzorami, pojawi się także futurystyczny design. Będzie go można dostrzec w różnego rodzaju dodatkach, akcesoriach czy oświetleniu.

 

Trendy w łazienkach w 2018 rokuMeble. Pełna otwartość
W nowoczesnej łazience zwiększy się ilość miejsca do przechowywania – zarówno w szafkach łazienkowych z częściowo otwartymi półkami jak i na długich, szerokich blatach.  Ustawiać na nich będziemy nie tyle akcesoria toaletowe, co - głównie - elementy dekoracyjne, które jeszcze bardziej przybliżą wnętrze łazienki do pokoju dziennego. Na szafkach podumywalkowych stawiać będziemy, dominujące w tym sezonie, umywalki nablatowe. Kolekcje meblowe natomiast składać się będą z coraz większej liczby elementów i wariantów produktów. Będziemy mogli wybierać pomiędzy różnymi wymiarami i wykończeniami szafek, tworzyć własne, unikalne zestawienia. Zwiększy to pole dla naszej własnej kreatywności, ale także ułatwi dostosowanie wyposażenia do wymiarów pomieszczenia i konkretnych oczekiwań domowników  -  powiedział Maciej Studzieński, global design director w marce Cersanit. Prym będą wiodły uniwersalne i oszczędne w formie meble podwieszane, stanowiące połączenie estetyki i funkcjonalności. Minimalizm szafek podkreśli brak widocznych uchwytów. Meble o prostym wzornictwie doskonale wpiszą się w modną, łączącą w sobie różne style, łazienkę eklektyczną.

 

Trendy w łazienkach w 2018 rokuTrendy w łazienkach w 2018 rokuTrendy w łazienkach w 2018 roku

 

Ceramika high tech
Technologia coraz bardziej przyczyniać się będzie do zwiększenia funkcjonalności łazienek i wygody użytkowników. Rozwiązania, które dotychczas uznawano za nowości - takie jak miski bezkołnierzowe CleanOn, czy ułatwiające czyszczenie powłoki jak CleanPro w produktach marki Cersanit - staną się standardem. Prawdziwym hitem będą umywalki cienkościenne. Ich lekka i zgrabna forma doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrza łazienek.

 

Trendy w łazienkach w 2018 rokuTrendy w łazienkach w 2018 rokuTrendy w łazienkach w 2018 rokuCo roku w designie pojawiają się nowe, modne kierunki, formy, barwy, wzory... Najważniejsze, aby z gąszczu pomysłów projektantów i innowacji wybrać to, co dla nas naprawdę przydatne i dobre. Ostatecznie to zawsze czas pokaże, które z rozwiązań okażą się jednosezonową modą, a które zostaną z nami na dłużej.

 
Reklama
  • Hemp Care
    Hemp Care
  • Youth to the People
    Youth to the People
  • Galénic Masques de Beaute
    Galénic Masques de Beaute
Reklama

Ostatnio komentowane