Klienci

Aktualności2

Classic Blue we wnętrzach

Classic Blue we wnętrzach Instytut Pantone ogłosił kolor Classic Blue główną inspiracją na 2020 rok. Razem ze stylistkami WestwingNow.pl podpowiadamy, jak wprowadzić ten kolor do wnętrza.

 
5 trendów według Decoroom

5 wnętrzarskich trendów wg DecoroomArchitekci Decoroom przedstawiają kilka najmodniejszych propozycji roku 2020, których nie sposób pominąć w aranżacji wnętrz.

 
Jak wybrać dobre światło
środa, 09 października 2019 09:01

10 października obchodzimy Światowy Dzień Wzroku. Z tej okazji warto zastanowić się, co możemy zrobić, aby pomóc swojemu wzrokowi. Jak pokazują badania, aż 58% Polaków spędza ponad 8 godzin dziennie w sztucznym świetle, a w okresie jesienno-zimowym ten czas jeszcze bardziej się wydłuża. Tymczasem światło kontroluje nasz zegar biologiczny i reguluje dobowy rytm funkcjonowania całego organizmu. Źle dobrane źródło światła (niespełniające przyjetych norm) męczy nasze oczy, powoduje bóle głowy czy problemy z koncentracją. Dlatego właśnie przed zakupem oświetlenia warto zastanowić się nad tym, jakie jest odpowiednie i czym się kierować przy wyborze. Najważniejsze cechy dobrego światła to optymalna jasność i temperatura barwowa dostosowana do wykonywanych czynności oraz wysoki wskaźnik oddawania barw.

 

Philips Vintage LED Na co warto zwrócić uwagę, wybierając źródło światła?

 • Warto inwestować w źródła światła testowane laboratoryjnie, aby uniknąć niepożądanych efektów, takich jak efekt stroboskopowy czy efekt migotania.

 

 • Przy wyborze źródła światła LED zwracajmy uwagę przede wszystkim na lumeny, czyli ilość światła, jakie daje nam dane źródło, oraz na temperaturę barwową definiowaną w kelwinach: 2700 K to ciepła barwa, a powyżej 4000K - chłodna.

 

 • Przed zagrożeniami chroni norma bezpieczeństwa fotobiologicznego. Jej spełnienie gwarantuje, że oświetlenie nie stanowi ryzyka dla oczu i skóry. Jednak nie wszystkie źródła światła LED dostępne na rynku spełniają normę bezpieczeństwa fotobiologicznego. Umieszczanie takiej informacji na opakowaniu nie jest wymagane, dlatego konsumenci muszą szukać potwierdzenia u producenta lub w niezależnych źródłach.

 

 • Jeśli okaże się, że zakupione oświetlenie nie spełnia wymaganych norm, możemy odczuwać negatywne konsekwencje w ciągu kilku miesięcy, m.in. zmęczenie oczu, bóle głowy czy trudności z koncentracją.

 

Philips Vintage LED W serii Philips Vintage LED znajdziemy przeróżne formy i kształty źródeł światła – wszystkie stylizowane na klasyczne żarówki w stylu Edisona. Włączone i wyłączone – prezentują się pięknie i ozdobią każde wnętrze. Ich temperatura barwowa wynosi 2000K, co pozwala na stworzenie bardzo spokojnego i intymnego nastroju w Twoim domu. Dodatkowo można je zakupić w wersji ze ściemniaczem lub bez.

Philips Vintage LED jest również dobry dla środowiska. Technologia LED umożliwia zaoszczędzenie nawet 80% energii w stosunku do standardowych żarówek. Zakup zwróci się więc w krótkim czasie i pozwoli oszczędzać pieniądze przez kolejne lata. A do tego dzięki trwałości źródła światła wynoszącej nawet 15 000 godzin możesz uniknąć kłopotów i kosztów związanych z częstą wymianą. Możesz korzystać z idealnego rozwiązania oświetleniowego przez ponad 15 lat!
Rekomendowany zakres cenowy Philips Vintage LED to 21 – 45 zł.

 
Reklama
 • Hemp Care
  Hemp Care
 • Youth to the People
  Youth to the People
 • Galénic Masques de Beaute
  Galénic Masques de Beaute
Reklama

Ostatnio komentowane