Klienci

Aktualności2

Rozpocznij przygodę z fitnessem

Domyos by DecathlonCzujesz w powietrzu powoli zbliżającą się wiosnę? Nadejdzie szybciej, niż myślisz. Domyos by Decathlon przedstawia swoją nową kolekcję odzieży i akcesoriów do fitnessu.

 
Kross Femi Line

Kross Femi LineRower damski to już nie tylko rower miejski z ramą „damką”. Różnice pomiędzy modelami damskimi a męskimi zacierają się. Marka Kross stworzyła linię rowerów dedykowaną wyłącznie kobietom.

 

Aktualności1

Letnia kolekcja IKEA

Letnia kolekcja IKEA

Reklama
AddThis Social Bookmark Button
Deski kuchenne z recyklingu
środa, 09 marca 2011 20:01

Wiosenne porządki zapowiada obecna na polskim rynku od pół roku marka Epicurean.

W kwietniu wprowadzi ona do sprzedaży nowe linie produktowe, a wśród nich linię desek do krojenia wykonanych w całości z materiału pochodzącego z recyklingu butelek po mleku.  Nowe deski są przykładem, jak można połączyć ekologię z funkcjonalnością, estetyką oraz elegancją. Deski w najmodniejszych kolorach tego sezonu dostępne będą w serwisie w wybranych sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz na firmowej stronie www.epicurean.pl .

Produkty z serii Eco Plastic wykonane są w stu procentach z HDPE, niskociśnieniowego polietylenu wykorzystywanego m.in. do produkcji opakowań do mleka i środków czystości. Wszystkie deski z tej serii pochodzą w całości z post-konsumenckiego odzysku tego surowca. Ponadto materiał, który pozostaje z produkcji ponownie trafia do fabryki, gdzie powstają z niego kolejne deski oraz meble siostrzanej marki Loll Designs, bowiem jedną z kluczowych idei producenta jest zasada, by nic się nie zmarnowało.

Nowa seria produktów to wynik konsekwentej realizacji ekologicznego podejścia do biznesu i autetycznej troski o środowisko. Jednym z efektów ubocznych konsumpcyjnego stylu życia w krajach wysokorozwiniętych jest generowanie ton śmieci każdego dnia. I tak np. przeciętny Polak produkuje ich rocznie około 300 kilogramów. W Epiceran uważają, iż częściowym rozwiązaniem tego narastającego problemu jest ponowne wykorzystywanie surowców. Świadomi konsumenci coraz częściej wybierają produkty wytworzone z surowców wtórnych, a odpowiedzialne firmy starają się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom i wytwarzają swoje produkty wykorzystując recykling. Epicurean poza deskami z opakowań po mleku, posiada w swojej ofercie także deski z tektury falistej również pozyskanej z recyklingu.

Recykling opakowań plastikowych jest szczególnie istotny, ponieważ materiał ten rozkłada się od stu nawet do tysiąca lat. Jego powtórne przetwarzanie pozwala na zmniejszenie góry śmieci pietrzących się na wysypiskach oraz zaoszczędzenie energii. Technolodzy Epicurean obliczyli, że recykling butelek potrzebnych do wytworzenia jednej dużej deski pozwala zaoszczędzić tyle energii, ile potrzeba by zasilić 60-watową żarówkę przez 180 godzin!

Jak powstają deski z serii Eco Plastic?

1. Konsument wyrzuca opakowanie po mleku do kosza na śmieci Epicurean skupuje potrzebną ilość butelek.
2. W procesie produkcji z 30 opakowań po mleku powstaje deska o wymiarach 45 cm x  13 cm.
3. Deska Epicurean trafia do klienta. A gdy przestanie być potrzebna, można ją ponownie poddać recyklingowi.

 
Reklama
  • Hemp Care
    Hemp Care
  • natureON
    natureON
  • Youth to the People
    Youth to the People
Reklama

Ostatnio komentowane