Klienci

Aktualności2

Sekcja Kids na WestwingNow

Sekcja Kids na WestwingNow Od 26 października na WestwingNow.pl działa nowa sekcja z produktami dla dzieci i niemowląt, takich marek jak: Bloomingville MINI, Oyoy, Really Nice Things/Little Nice Things, Roommate, Sebra, Meri Meri.

 
Jesienne nowości IKEA

Jesienne nowości IKEA Jesienią i zimą, gdy pogoda nie zachęca do spędzania czasu na zewnątrz, zadbajmy o przytulność naszych wnętrz. W tym sezonie IKEA dużo miejsca poświęca domowym tekstyliom, również dla dzieciom.

 
Pielęgnacja skóry naczyniowej
środa, 24 stycznia 2018 09:57

Skórze naczyniowej szkodzi prawie wszystko. Mróz, ciepło, wiatr, słońce, klimatyzacja, ogrzewanie, stres, używki. Pozostaje więc do wyboru: albo życie w skafandrze, albo pielęgnacja, która zredukuje nadwrażliwość.


Poznaj problem od środka
Naczynia krwionośne to ponad 100 000 km sieci. Pełnią wiele ważnych funkcji, wpływając na cały nasz organizm, łącznie ze skórą. W skórze naczynia krwionośne dostarczają tlen, składniki odżywcze oraz hormony regulujące jej wzrost i metabolizm. Są również kluczowym elementem termoregulacji, dzięki zdolności do kurczenia się i rozszerzania pod wpływem np. temperatury czy emocji.

Skóra naczyniowa łatwo ulega zaczerwienieniu w odpowiedzi na bodźce środowiskowe (wiatr, słońce, mróz, różnica temperatur), bodźce emocjonalne czy też ostre i gorące potrawy. Te zaczerwienienia to trwale rozszerzone naczynia włosowate o nadmiernej reaktywności prześwitujące przez naskórek. Okresowe zaczerwienienia pojawiające się na policzkach i nosie z czasem i bez odpowiedniej pielęgnacji mogą się utrwalić w postaci rumienia, a nawet przekształcić w trądzik różowaty.

Skórę naczyniową rozpoznasz po przemijającym lub trwałym zaczerwienieniu, trwale rozszerzonych naczynkach prześwitujących przez skórę tzw. pajączkach, czyli teleangiektazjach. Ma ona zwiększoną wrażliwości na czynniki zewnętrzne objawiającej się pojawiającym zaczerwienieniem. Często piecze, dając uczucie gorąca i ściągnięcia. Nawet intensywne czerwienienie się ze wstydu jest objawem posiadania skóry naczyniowej.

Pielęgnacja – to takie proste
Skóra naczyniowa nadmiernie reagująca na bodźce potrzebuje troskliwej pielęgnacji ograniczonej do minimalnej liczby kosmetyków z jak najmniejszą ilością, ale skutecznych składników aktywnych, tak by nie podrażniać, a łagodzić. Najlepszym wyborem, jakiego możesz dokonać, w przypadku oczyszczania skóry są delikatne kosmetyki bez mydła i SLS-u - wybierz płyn micelarny lub żel micelarny - usunie zarówno zanieczyszczenia, jak i makijaż. Dla dopełnienia oczyszczania wybierz tonik po każdym umyciu twarzy. Przywróci skórze fizjologiczne pH i przygotuje na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

Pielęgnacja na dzień przede wszystkim ma chronić przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych w szczególności promieniami UV, a także skutecznie nawilżać, łagodzić i zmniejszać widoczność poszerzonych naczynek krwionośnych oraz zapewniać zdrowy koloryt.

Pielęgnacja na noc oprócz wzmacniania funkcji bariery ochronnej i opóźniania procesów starzenia powinna uszczelniać i wzmacniać naczynia krwionośne oraz łagodzić podrażnienia.  Dodatkowo, w zależności od wieku i stanu skóry, wybierz produkt dedykowany specjalnie do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Dbanie o tą okolicę odpowiednimi produktami to podstawa do wypoczętego wyglądu.

Pielęgnacja dodatkowa: 1-2 razy w tygodniu należy stosować maski, które wzmocnią naczynia krwionośne i zmniejszą ich wrażliwość na bodźce zewnętrzne, oraz peelingi enzymatyczne, które delikatnie złuszczą naskórek bez nadmiernego podrażniania i ułatwią wnikanie kolejnych kosmetyków. W przypadku cery naczyniowej pielęgnacja domowa jest ważnym elementem profilaktycznym pomagającym zapobiec rozwojowi trądziku różowatego. Domowe zabiegi pielęgnacyjne mają działać łagodząco i kojąco na skórę, w szczególności  wzmocnić i uszczelnić ściany naczyń krwionośnych.

 

naczynka. 4 intensywne zabiegi wzmacniające naczynka – czteroetapowy zabieg tołpa® esteticnaczynka. 4 intensywne zabiegi wzmacniające naczynka – czteroetapowy zabieg tołpa® estetic to doskonały przykład koncepcji wpisującej się w trend „layering-u” czyli nakładania warstw kosmetyków jedna po drugiej dla uzyskania maksymalnych, spotęgowanych efektów działania. Każdy intensywny zabieg składa się z 4 etapów, których wykonanie zajmuje nie więcej niż 20 min.:

etap 1: chusteczka złuszczająca
etap 2: serum o mocy ampułki
etap 3: maska aktywująca i transportująca czyste składniki aktywne
etap 4: krem końcowy

Produkty nakładane jeden po drugim działają efektywniej. W trakcie zabiegu składniki są stopniowo uwalniane i głęboko wnikają w skórę. Kosmetyki zawierają czyste składniki aktywne o maksymalnym i bezpiecznym stężeniu ukierunkowane na dany problem skóry. Cena: 49,99 zł

 

tołpa® esteticnaczynka. krem wzmacniający naczynka
Krem podtrzymujących efekty zabiegu na naczynka. To codzienna kontynuacja pielęgnacji i podtrzymywanie efektów pomiędzy zastosowaniem zabiegów. Wzmacnia naczynka krwionośne i zmniejsza zaczerwienienia. Łagodzi podrażnienia i eliminuje uczucie ściągnięcia. Nawilża i regeneruje. Cena: 45,99 zł/40 ml

 

tołpa®  green oilswzmacniający krem na naczynka green oils
Wyrównuje koloryt skóry i delikatnie maskuje zaczerwienienia dzięki zawartości naturalnego, zielonego barwnika. Chroni przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Zawiera torf tołpa, olej z róży stulistnej, masło shea, kompleks kwiatów arniki, nasion kasztanowca, liści oczaru, bluszczu, dziurawca i winorośli, glicerynę. Cena: 22,99 zł/50 ml

Produkty z linii dermokosmetyków tołpa:® dermo face, rosacal zawierają torf tołpa® i roślinne składniki aktywne, które zostały tak dobrane, by sprostać wymaganiom skóry naczyniowej. Stabilizują „grę naczyniową”, wzmacniając i uszczelniając naczynka krwionośne. Po pierwszym użyciu redukują zaczerwienienia, łagodzą podrażnienia i przywracają komfort. Wyrównują koloryt skóry i wspomagają regenerację mikrouszkodzeń oraz chronią przed negatywnym wpływem środowiska.

 

tołpa®CC krem wzmacniający naczynka - 25,79 zł/40 ml

 

tołpa®2-etapowy zabieg oczyszczająco-wzmacniający - 4,80 zł

 
Reklama
  • Hemp Care
    Hemp Care
  • Youth to the People
    Youth to the People
  • Galénic Masques de Beaute
    Galénic Masques de Beaute
Reklama

Ostatnio komentowane