Klienci

Aktualności2

Koktajle dla aktywnych

Koktajle dla aktywnych Aby zregenerować swój organizm po wysiłku fizycznym, potrzebny jest odpowiedni posiłek. Sprawdź i wypróbuj przepisy dietetyczki Agaty Ziemnickiej na zdrowe koktajle dla aktywnych.

 
Westwing Collection w letnim wydaniu

Westwing Collection – Modern NaturalWestwing Collection – Modern Natural to kolekcja, na którą składają się meble, tekstylia, oświetlenie i artykuły dekoracyjne. Została zainspirowana atmosferą słonecznego wybrzeża Ibizy, gdzie przygotowano lookbook.

 
Trzy proste kroki do oczyszczenia skóry twarzy wg tołpa
piątek, 09 listopada 2018 09:39

 

Zasypiasz w makijażu? Myjesz twarz wodą z mydłem albo samą wodą? Na osuszoną skórę aplikujesz ulubiony krem? Niepotrzebny Ci tonik, skoro twarz jest już czysta? Każdej z nas zdarza się popełniać te błędy. Ważne, żeby wiedzieć, jak ich unikać. Żeby skóra twarzy mogła wyglądać zdrowo i młodo, musi zostać dobrze oczyszczona i nawilżona.

 

Trzy proste kroki do oczyszczenia skóry twarzy wg tołpaoczyszczanie = demakijaż + mycie + tonizacja + złuszczanie
Dobre oczyszczanie skóry musi składać się z trzech etapów. Uzupełnieniem prawidłowego oczyszczania jest nałożenie kosmetyku dopasowanego do stanu i rodzaju skóry. Dodatkowo 1-2 dwa razy w tygodniu, wieczorem, możemy wykonać peeling twarzy i ciała. Regularnie stosowany wpływa na znaczną poprawę wyglądu skóry. Usuwa martwy naskórek i wygładza powierzchnię skóry. Twarz oczyszczamy dwa razy dziennie – rano i wieczorem, ponieważ zbyt częste oczyszczanie może zaburzyć pracę gruczołów łojowych. Szczególnie ważna jest pielęgnacja wieczorna, kiedy podczas demakijażu usuwamy resztki kolorowych kosmetyków, zanieczyszczenia i martwy naskórek.

 

Trzy proste kroki do oczyszczenia skóry twarzy wg tołpaKrok1
demakijaż
wieczorem

Dokładnie przetrzyj twarz płynem micelarnym. To bardzo ważny krok w pielęgnacji. Pamiętajmy, żeby nie zasypiać w makijażu. Nasza skóra nie ma wtedy możliwości regeneracji, tworzą się zanieczyszczenia, zaskórniki, jest gorzej dotleniona, nieodżywiona i przybiera szaro ziemisty kolor. Dokładny demakijaż powinien więc stać się podstawą w codziennej pielęgnacji twarzy. Do demakijażu możemy wybrać to, co lubimy: płyny, mleczka lub kremy.

Krok2
mycie
rano i wieczorem

Oczyść skórę z wszystkich zabrudzeń przy użyciu żelu lub pianki do mycia twarzy. Unikajmy mycia samą wodą lub wodą z mydłem gdyż zaburza to pH skóry i osłabia jej funkcje obronne. Odpowiednio dobrany do rodzaju skóry kosmetyk pomoże skutecznie usunąć wszystkie pozostałości (kurz, pył), które gromadzą się na skórze. Pamiętajmy również o porannym umyciu twarzy. Podczas snu nasz skóra oczyszcza się z toksyn.

Krok3
tonizacja
rano i wieczorem

Przywróć skórze prawidłowe pH, by przygotować ją do dalszej pielęgnacji. Tonizacja to bardzo ważny krok, o którym najczęściej w pośpiechu zapominamy. Tonik jest warunkiem do dobrego wchłaniania się i działania kosmetyku. Uwaga: nie stosujmy toniku do mycia twarzy, gdyż nie ma w sobie składników myjących i oczyszczających. Dopiero po użyciu toniku należy nałożyć ulubiony kosmetyk. Unikajmy toników alkoholowych. Wysuszają one skórę, powodując zwiększenie wydzielania łoju i uszkadzają naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry.

 

Trzy proste kroki do oczyszczenia skóry twarzy wg tołpaKrok 4
złuszczanie
wieczorem

Usuń martwy naskórek i wygładź powierzchnię skóry. Do złuszczania możesz stosować peelingu drobnoziarnistego, pasty-maski, peelingu gruboziarnistego lub enzymatycznego. Jeśli masz skórę naczyniową, najbezpieczniejsza jednak będzie biała glinka, która bardzo delikatnie złuszcza martwy naskórek – znajdziesz ją w masce rosacal.

 
Reklama
  • Hemp Care
    Hemp Care
  • Youth to the People
    Youth to the People
  • Galénic Masques de Beaute
    Galénic Masques de Beaute
Reklama

Ostatnio komentowane