Klienci

Aktualności2

Wiosna już w IKEA

Wiosna już w IKEAW tym sezonie zatroszczmy się o swoje cztery kąty i pomóżmy im rozkwitnąć. Nowości IKEA to nie tylko drobne dekoracje czy minimalistyczne formy, ale też produkty wykonane z naturalnych włókien.

 
Kosmetyki naturalne a ciąża

Czy wszystkie kosmetyki naturalne w ciąży są bezpieczne? Jak analizować składy i nie zwariowaćBędąc w ciąży, powinnaś przyjrzeć się swoim kosmetykom – nawet tym naturalnym. Podpowiadamy, jakich substancji unikać oraz co powinno znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy.

 
Reklama
AddThis Social Bookmark Button
Jak zarobić na świątecznych prezentach
środa, 02 stycznia 2013 15:13

Święta, święta i po świętach. Oprócz wspaniałych wspomnień i pełnego brzucha zostały prezenty. Nie wszystkie z tych prezentów spełniły Twoje oczekiwania? Część jest bezużyteczna? Nie wiesz, co z nimi zrobić? Najprostszym sposobem na pozbycie się nieudanych prezentów jest ich odsprzedanie - podpowiada eBay.


W 2011 roku prawie jeden na trzech Polaków otrzymał co najmniej jeden nieudany prezent pod choinkę. Jak pokazało badanie przeprowadzone przez TNS na zlecenie eBay w tym roku Polacy planowali przeznaczyć na święta Bożego Narodzenia 1133 złotych, z czego 493 złotych tylko na prezenty. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zapewne część Polaków nie jest zadowolona ze wszystkich prezentów znalezionych pod świątecznym drzewkiem. W 2011 roku statystyczny Polak otrzymał cztery prezenty, dla 30% co najmniej jeden spośród czterech był nieudany.

Nieudane prezenty nie są domeną Polaków. 46% Włochów deklaruje, że w roku ubiegłym otrzymało prezent, z którego nie byli zadowoleni. Francuzi z kolei okazują się być najbardziej zadowoleni z prezentów jakie otrzymali w 2011 roku. Aż 72% deklaruje, że w roku ubiegłym nie dostali ani jednego nieudanego prezentu. Badani wskazali również osoby, od których najczęściej otrzymali nieudane prezenty. Okazuje się, że aż 12% ankietowanych wskazało w tym miejscu teściów, 11% dalszą rodzinę i 9% Rodziców.

1119,42 milionów złotych wydane na nieudane prezenty
Ziarnko do ziarnka aż uzbiera się miarka mówi staropolskie przysłowie. Szacowana wartość nieudanych prezentów, jakie w ubiegłym roku otrzymali respondenci wynosi około 166 złotych na osobę. Badania wykazują, że w ubiegłym roku Polacy w sumie wydali ponad miliard złotych na prezenty, które nie spełniły oczekiwań osób obdarowanych. Respondenci z innych krajów również nie zawsze są zadowoleni z prezentów od Świętego Mikołaja. Okazuje się, że wartość nieudanych prezentów w kraju nad Wisłą wcale nie jest najwyższa.

Austriacy wydali najwięcej na nieudane prezenty
Szacowana wartość nieudanych prezentów w roku 2011 w poszczególnych krajach:

 

9% Polaków odsprzedaje nieudane prezenty
Polacy to naród sentymentalny, aż 41% zatrzymuje prezent, nawet jeśli jest nieudany, a 19% odda prezent komuś innemu. 9% ankietowanych odsprzeda nieudany prezent. Odsprzedanie prezentu ma kilka praktycznych zalet. Po pierwsze w ten sposób niechciany podarunek nie leży bezużytecznie w mieszkaniu, po drugie pozwala odzyskać pieniądze, a po trzecie jest ekologiczne. Okazuje się, że Polacy dość późno decydują się na odsprzedanie prezentów, dopiero 23 stycznia. W innych krajach odsprzedaż zaczyna się już od początku roku.

Szacowany czas wystawiania na sprzedaż niechcianych prezentów w poszczególnych krajach:

 

Najczęściej na sprzedaż wystawiane są przedmioty, które dostaliśmy w dwóch egzemplarzach, takie jak książki, płyty z muzyką lub DVD, gry komputerowe, ciuchy i dodatki.


Jak zwiększyć szansę na sprzedaż przedmiotów na eBay.pl?
Użytkownicy z reguły poszukują okazji, a największym zainteresowaniem cieszą się przedmioty tańsze o 15-20% od ceny nowego produktu. Poniżej ebay.pl podpowiada jak zwiększyć szansę na sprzedaż oraz uzyskać zaufanie kupujących:
•    Nie odpakowuj prezentu lub zachowaj oryginalne opakowanie
•    Zaznacz w opisie aukcji, że przedmiot jest prezentem świątecznym
•    Podaj cenę nowego produktu, aby kupujący wiedział ile otrzymał zniżki
•    Dodaj korzystne zdjęcia produktu
•    Podaj tak wiele szczegółów jak to jest możliwe (rozmiar, kolor, etc)


Jak widać istnieje wiele sposobów, aby skorzystać na otrzymaniu nieudanych prezentów. Sprzedaż takich podarków jest ekologicznym sposobem na zarobienie pieniędzy. Fakt, że akurat nam prezent nie sprawił satysfakcji, nie musi oznaczać, że komuś innemu się nie przyda. W taki sposób ktoś inny ma szansę zakupić wymarzony dla siebie przedmiot po niższej cenie, a sprzedający zarabia pieniądze ze sprzedaży przedmiotu, który niesprzedany „zbierałby kurz” w domu.

 
Reklama
  • MomMe
    MomMe
  • Program Good For w Sephora
    Sephora
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane