Klienci

Aktualności2

Westwing Collection w letnim wydaniu

Westwing Collection – Modern NaturalWestwing Collection – Modern Natural to kolekcja, na którą składają się meble, tekstylia, oświetlenie i artykuły dekoracyjne. Została zainspirowana atmosferą słonecznego wybrzeża Ibizy, gdzie przygotowano lookbook.

 
Kross Femi Line

Kross Femi LineRower damski to już nie tylko rower miejski z ramą „damką”. Różnice pomiędzy modelami damskimi a męskimi zacierają się. Marka Kross stworzyła linię rowerów dedykowaną wyłącznie kobietom.

 
Trwa rekrutacja do programu Biznes w kobiecych rękach 2017
środa, 30 sierpnia 2017 11:32

Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz jak go zrealizować? Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet już po raz czwarty prowadzi nabór do programu akceleracyjnego ,,Biznes w Kobiecych Rękach”. To kompleksowa, 7-miesięczna inicjatywa adresowana do pań, chcących zrealizować autorskie pomysły biznesowe. W ramach działań zrealizowane zostaną m.in. szkolenia SkillShare Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, mentoring biznesowy oraz networking. Nowością w tegorocznej edycji jest uruchomienie ścieżki STEM (z dedykowanymi zajęciami dotyczącymi m.in. komercjalizacji pomysłów naukowych). Nabór do programu trwa do 10 września br. lub zebrania 400 zgłoszeń.

 

Trwa rekrutacja do programu Biznes w kobiecych rękach 2017Jak wynika z raportu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet opublikowanego na koniec 3. edycji programu „Biznes w Kobiecych Rękach”, aż 90% firm założonych przez uczestniczki poprzednich edycji po pierwszym roku swojej działalności nadal funkcjonuje. Dzięki inicjatywie od czerwca 2014 r. powstało łącznie aż 116 kobiecych startupów działających w branżach takich jak technologie, usługi dla biznesu, ochrona zdrowia, HoReCa czy moda. W kwietniu br. działały wciąż 103 firmy założone w trakcie trwania programu. To dowód na to, że kobiece pomysły biznesowe rozwijane przy wsparciu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet mają ogromną szansę stać się pełnowartościowymi, silnymi i dynamicznie rozwijającymi się przedsiębiorstwami.

W tym roku w programie „Biznes w Kobiecych Rękach” weźmie udział 60 uczestniczek, czyli o 10 więcej niż w poprzednich latach. Rekrutacja niezmiennie składa się z dwóch etapów - zgłoszeń poprzez formularz on-line (dostępny na stronie www.siecprzedsiebiorczychkobiet.pl do 10 września br. lub do uzyskania 400 zgłoszeń) oraz indywidualnych 2-minutowych prezentacji kandydatek przed komisją rekrutacyjną. Lista uczestniczek, które wezmą udział w programie, zostanie przedstawiona do 22 września br.

Program ,,Biznes w Kobiecych Rękach” potrwa 7 miesięcy: od września 2017 r. do marca 2018 r. W ramach inicjatywy zrealizowane zostaną moduły szkoleniowe z ekspertami - tzw. Skillshare Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. W tym obszarze poruszane będą zagadnienia takie jak: modelowanie biznesowe, finanse, promocja, sprzedaż, prawo i księgowość. Jednocześnie uczestniczki programu, przy wsparciu swoich mentorek, czyli aktywnych businesswomen z sukcesem prowadzących własne firmy oraz menadżerek - ekspertek, należących do Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, pracować będą nad rozwojem swoich koncepcji na biznes. Beneficjentki inicjatywy wezmę też udział w spotkaniach networkingowych - przestrzeni wymiany doświadczeń pomiędzy uczestniczkami oraz sesjach BE THE CHANGE, czyli inspirujących spotkaniach z członkiniami Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, które podzielą się z przyszłymi przedsiębiorczyniami swoimi historiami o punktach zwrotnych w ich życiu osobistym i zawodowym.

Warto zaznaczyć, że w tym roku Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet uruchomiła nową ścieżkę STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), która wychodzi szczególnie naprzeciw potrzebom innowacyjnych startupów technologicznych. Zajęcia przewidziane dla uczestniczek w ramach tej drogi dostosowane będą do ich potrzeb i skupiać się będą na specyfice środowiska, w jakim funkcjonują młode firmy technologiczne.   

Udział w programie jest bezpłatny. Program realizowany jest w partnerstwie z Citi Handlowy, Miastem Stołecznym Warszawa i DELab UW. Finansowanie projektu zapewnia United Way Worldwide, dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.

 
Reklama
  • Hemp Care
    Hemp Care
  • natureON
    natureON
  • Youth to the People
    Youth to the People
Reklama

Ostatnio komentowane