Klienci

Aktualności2

Gwiazdkowe prezenty dla niej 2021

Gwiazdkowe prezenty dla niejCo kupić pod choinkę mamie, siostrze, babci czy przyjaciółce? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych pomysłów. Artykuł będziemy aktualizować aż do świąt.

 
Pomysły na prezenty dla niego

Świąteczne prezenty dla niegoZastanawiacie się, co podarować partnerowi, tacie czy dziadkowi? Spójrzcie na nasze propozycje, może coś Was zainspiruje.

 
Kolekcja Green Show marki Opoczno finalistą konkursu Dobry Wzór 2021
środa, 22 września 2021 16:05

 

Kolekcja płytek Green Show z portfolio Opoczno, polskiego producenta płytek ceramicznych i gresów, została zakwalifikowana przez grono ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego do finału konkursu Dobry Wzór 2021.

 

Kolekcja Green Show marki Opoczno finalistą konkursu Dobry Wzór 2021Dobry Wzór to najstarszy rodzimy konkurs wzorniczy, o blisko 30-letniej tradycji. Tytuł Dobry Wzór jest najbardziej prestiżową i cenioną w Polsce nagrodą za design produktu. W tym roku Instytut Wzornictwa Przemysłowego, organizator konkursu, zaprezentował nową odsłonę plebiscytu, dostosowaną do zmieniającej się rzeczywistości. Wprowadzono nowy podział kategorii oraz dwie meta kategorie „Innowacje” oraz „Zielony Wzór”. Kategoria „Dom” została podzielona na siedem podkategorii, aby jeszcze lepiej wyróżnić najlepsze projekty.

 

Kolekcja Green Show marki Opoczno finalistą konkursu Dobry Wzór 2021W tym roku, wśród zakwalifikowanych do finału konkursu produktów i usług, będących przykładem najlepszego designu na polskim rynku, znalazła się kolekcja płytek Green Show marki Opoczno, której wzornictwo nawiązuje do bliskości natury oraz interpretuje motywy roślinne. Kolekcja została zaprojektowana w duchu biophilic design, gdzie w centrum uwagi projektantów jest samopoczucie użytkowników oraz wykreowanie przestrzeni, która sprzyja redukcji poziomu stresu i zachowaniu wewnętrznej równowagi.

 

Kolekcja Green Show marki Opoczno finalistą konkursu Dobry Wzór 2021- Po okresie fascynacji surowymi, minimalistycznymi aranżacjami, nastąpił czas powrotu do natury, inspiracji jej motywami, fascynacji związkiem człowieka z przyrodą i jego integralnością ze środowiskiem naturalnym. Myśleliśmy w ten sposób również o naszych kolekcjach, starając się odpowiedzieć na potrzebę bliskości natury i otaczania się nią również we wnętrzach. Coraz chętniej wybieramy do naszych mieszkań motywy roślinne, które dają poczucie kontaktu z przyrodą. Tak powstała kolekcja Green Show – mówi Marcelina Skupińska, Senior Product Manager Opoczno, autorka kolekcji.

 

Kolekcja Green Show marki Opoczno finalistą konkursu Dobry Wzór 2021Kolekcję Green Show tworzą trzy rodzaje płytek ściennych w atrakcyjnym formacie 40x120 cm. Gładkie i strukturalne w kolorze intensywnej zieleni łączą się w zgraną kompozycję z białymi płytkami, ozdobionymi grafiką dużych liści. Wyjątkowe piękno kolekcji wynika z odważnej, niejednolitej zieleni szkliwa zastosowanego na gładkiej płytce bazowej. Nasycony kolor zieleni został stworzony w procesie barwienia szkliwa. Płytki są szkliwione, jednokrotnie wypalane i rektyfikowane. Głębię koloru podkreśla miękka, satynowa powierzchnia.

 

Kolekcja Green Show marki Opoczno finalistą konkursu Dobry Wzór 2021Głęboka zieleń, to kolorystyka również płytki strukturalnej, której nieregularne poziome linie przywołują na myśl linearną fakturę liści w dużym zbliżeniu. Motyw przerysowanych liści pojawia się także na powierzchni trzeciej, białej płytki współtworzącej kolekcję. Jest pozornie gładka, jednak kierując na nią bliższą uwagę można dojrzeć wzór dużych liści bananowca.

- Chciałam stworzyć dekorację, która nie byłaby tak oczywistym projektem, a przy jej zastosowaniu można było wykreować nienachalne, lekkie wnętrze. Dzięki wykorzystaniu błyszczącego tuszu i specjalnych głowic wykreowaliśmy na ceramice niezwykle precyzyjny i delikatny rysunek liści bananowca. W efekcie płytki ułożone obok siebie na większej powierzchni ściany tworzą jednolity, kontynuujący się wzór – wyjaśnia autorka kolekcji.

Kontury liści oświetlone sztucznym lub słonecznym światłem, efektownie wydobywają swój rysunek na powierzchnię. Dzięki nowoczesnej technologii, grafika jest precyzyjnie nakładaną dekoracją, dlatego możliwe jest oferowanie płytek w metrach kwadratowych, a nie na sztuki.

Kolekcja Green Show oferuje wiele możliwości aranżacyjnych oraz tworzenia ciekawych kompozycji ściennych. - Możemy sami zdecydować o charakterze naszego wnętrza i zastosować przepiękną płytkę dekoracyjną na całą ścianę lub jako akcent na mniejszych fragmentach. Zarówno zielona płytka gładka, jak i ze strukturą doskonale komponują się z płytką bazową. Dodatkowo w kolekcji mamy dwa elementy uzupełniające. To listwa w kolorze miedzi oraz płytka podłogowa o grafice drewna Grand Wood Prime Brown, świetnie wpisująca się w charakter kolekcji Green Show – dodaje Marcelina Skupińska.

Orientacyjne ceny: od 173,02 zł/mkw.

 
Reklama
  • Alkmie Dream of Beauty
    Alkmie Dream of Beauty
  • MomMe
    MomMe
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane