Klienci

Aktualności2

Trendy w branży ślubnej w 2021 roku

Trendy w branży ślubnej w 2021 rokuWedług danych GIS w ubiegłym roku zawarto o prawie 40 tysięcy mniej małżeństw niż w 2019 r. Głównym powodem takiego stanu rzeczy była postępująca pandemia i wprowadzane obostrzenia.

 
Kosmetyki naturalne a ciąża

Czy wszystkie kosmetyki naturalne w ciąży są bezpieczne? Jak analizować składy i nie zwariowaćBędąc w ciąży, powinnaś przyjrzeć się swoim kosmetykom – nawet tym naturalnym. Podpowiadamy, jakich substancji unikać oraz co powinno znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy.

 
Jak dbać o siebie zimą? Przedstawiamy 5 prostych zasad
poniedziałek, 10 grudnia 2012 12:38

 

Zima za oknem. Mróz, szarzyzna i chlapa sprawiają, że jedyna aktywność, na którą masz ochotę to ruch palcem po pilocie? Zastanawiasz się jak tu nie dać się infekcjom i chandrze? Nie wiesz, jak dbać o siebie o tej porze roku? Poniżej przedstawiamy pięć niezawodnych sposobów na dobre samopoczucie i zdrowie zimą.  

1. Dieta
Gdy w lecie półki ulicznych straganów uginały się pod kilogramami świeżych truskawek, czereśni i agrestu, a piękne pachnące pomidory i ogórki lśniły w słońcu, nasz organizm otrzymywał regularną porcję drogocennych witamin i antyoksydantów. W zimie musimy poszukać innych naturalnych źródeł tych składników. Polska leży w nizinie środkowoeuropejskiej. Przez wieki naszym przodkom dostarczono składniki z przetworów i produktów dojrzewających zimą oraz roślin strączkowych. Kiedyś nie było lodówek i zamrażarek. Warto zatem w zimie sięgać po groch, fasole, świeże kiełki roślin strączkowych itp. Witaminy znajdziemy też w kiszonej kapuście i ogórkach kwaszonych. Wzmacniają one naturalną florę bakteryjną organizmu. Warto też pamiętać o naturalnych sokach owocowych. Najlepiej robionych samodzielnie. Te sklepowe zawierają mnóstwo cukrów prostych dostarczających zbędnych kalorii. Nie zapomnij też o suszonych owocach, orzechach i pestkach. Dostarczają one składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.  

2. Ruch
W okresie zimowym to podstawa. Ważne jest, by tak dobrać ćwiczenia, by na myśl o nich chciało ci się ruszyć. Najlepiej ćwiczyć trzy razy w tygodniu, po co najmniej 30 minut. Bieganie, trucht, szybkie spacery na świeżym powietrzu uodparniają organizm. Jeśli brakuje ci na to czasu, spróbuj poświęcić 10 – 15 minut na poranną gimnastykę. Uelastycznisz ciało, wyćwiczysz kręgosłup, dotlenisz mózg na cały dzień. Dzięki ćwiczeniom, Twój mózg wypełnią hormony szczęścia, endorfiny, dzięki czemu unikniesz zimowej chandry.

3. Kosmetyki
Zimą, skóra jest narażona na częste zmiany temperatury, tym samym na utratę wilgoci i przesuszenie, mogą też pękać naczynka.  Szczególną uwagę należy poświęcić skórze twarzy.  Przy silnym mrozie czy wietrze, skora twarzy może zostać mocno przesuszona. Także suche, ogrzewane powietrze z zamkniętych pomieszczeń jej nie służy. Dlatego, używaj na noc dobrych kremów nawilżających. Przynajmniej raz w tygodniu warto robić odżywcze maseczki.  Przed wyjściem na dwór, nałóż na twarz dobry krem ochronny z witaminami A, B oraz E i filtrami przeciwsłonecznymi. Taki produkt powinien ochronić skórę twarzy przed silnym mrozem i nieprzyjemnym wiatrem. Warto także regularnie po kąpieli nakładać na całe ciało nawilżające balsamy.

4. Odpowiedni ubiór
Dobór odpowiedniego okrycia do warunków panujących na dworze jest kluczowy. Najbezpieczniej jest stosować metodę na tzw. cebulkę. Pozwoli ci to na zdjęcie wierzchniego okrycia w samochodzie czy przegrzanej komunikacji miejskiej. Naturalnie nie można zapominać o dobrych ocieplanych butach, rękawiczkach i czapce, która jest konieczna, ponieważ przez głowę ucieka nawet do 40% ciepła organizmu. Bez niej narażasz się na szybkie wychodzenie i tym samym infekcje i przeziębienie. Należy dobrze zakryć wszystkie partie ciała, tak by z jednej strony się nie przegrzać, a z drugiej, nie doprowadzić do znacznego wychłodzenia.

5. Wypoczynek
Na odporność organizmu poza dobrą dietą i ruchem wpływa też ogólna kondycja organizmu. W zimie staraj się dużo wypoczywać, ale też nienadmiernie leniuchować. Dbaj o siebie. Wysypiaj się dobrze, pomyśl o wyjeździe. Może warto zastanowić się nad podróżą w góry? Szczególnie polecam spacery i dłuższe wędrówki po naszych pięknych Beskidach – mówi Małgorzata Torchół  Activity Manager hotelu Czarny Potok Resort & Spa w Krynicy Zdroj.

 

Ruch na świeżym powietrzu bardzo dotlenia organizm, pomaga rozluźnić mięśnie, pozbyć się stresu i pobyć trochę z przyrodą. Dodatkowo poprawia się kondycja i ogólna wydolność organizmu. W górach każdy może dobrać ścieżki do swoich możliwości – mówi. Po aktywnym wypoczynku warto się też zrelaksować i np. zafundować sobie sesję aromaterapeutyczną czy wyleżeć się w gorącej wodzie i bąbelkach jacuzzi – dodaje.

 

Najważniejsze jest jednak, by dbanie o siebie w zimie było dla Ciebie przyjemnością. Wówczas na pewno zdrowa i pełna siły dotrwasz do wytęsknionej wiosny.

 
Reklama
  • Ipanema lato 2021
    Ipanema lato 2021
  • MomMe
    MomMe
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane